Homeopatie - homeopatické léky

   Homeopatické léky se vyrábějí z různých substancí z rostlinné, živočišné i minerální říše.  Vyrábí se speciální metodou potenciací (ředění) a dynamizací (protřepávání), kterou objevil již přibližně před 200 lety S. Hahnemann, zakladatel homeopatie. Díky potenciaci a dynamizaci je účinek homeopatických léků velmi hluboký, působí na životní sílu a dokáže ji stimulovat k samouzdravujícím procesům. Bez těchto úkonů by homeopatický lék neměl svoji účinnost.

   Léky se používají v různých potencích (ředěních), nejčastěji v potenci D, (decimální ředění) a C (centezimální ředění). Vyrábějí se v různých formách, nejčastější použití je v globulích, ale také např. ve formě kapek, tablet, či mastí.

   Co se týče dostupnosti homeopatických léků, v ČR se většina vydává pouze na recept, existuje však seznam asi 70 léků, které lze v lékárnách koupit volně, bez receptu. Jsou to léky v některých potencích D a v potenci C, od C5 do C30. Léky se prodávají v  tubičkách ve formě malých globulí. Potence na obalu jsou označeny písmeny CH, což je významově stejné jako C, znamená to centezimální ředění.

   Přesto, že jsou některé léky volně dostupné, výběr léku, potence a vedení léčby by mělo být vždy, s výjimkou některých akutních stavů, v rukou kvalifikovaného homeopata

 

 

 

 

  (c) Jitka Janíková 2008 | webdesign: Petr Indrych