Homeopatie - možnosti léčby

   Homeopatii lze uplatnit v akutních případech, např. při úrazech, zrychlení hojení, pooperačních stavech, krvácení, popálení, bodnutí hmyzem, při různých infekcích, chřipkových onemocněních, u šoků, apod.

   Velmi účinná je homeopatie u chronických onemocnění. Výhodou homeopatické léčby je, že je schopna při léčebném procesu jít do hloubky, za pomoci vlastní vitální síly, vlastních obranných mechanismů těla, řešit skutečnou příčinu onemocnění a dosáhnout tak trvalého vyléčení, ne pouze potlačení příznaků na fyzickém těle, jak se tomu děje u alopatické léčby. Díky tomu dokáže homeopatie léčit chronická onemocnění jako např. ekzémy, alergie,astma, opakované angíny, záněty průdušek, časné chřipky, opary, migrény, záněty močových cest, revmatická onemocnění, různé zažívací potíže, bradavice, obezitu, poruchy menstruačního cyklu, gynekologické potíže, problémy s neplodností, sexuální problémy, atd.

   Další uplatnění homeopatie je v oblasti psychických problémů, kam patří např. deprese, různé fobie, strachy, úzkosti, nespavost, anorexie, bulimie, snížené sebevědomí, stavy po sexuálním zneužívání, ale také řešení těžkých životních událostí, vztahové problémy (v rodině, partnerství, v práci), otázky osobní (sebepřijetí, poznání sebe sama) a další.

   Zvláště vhodná a účinná je homeopatická léčba u dětí. Již u kojenců lze homeopatii použít např. při problémech s trávením, přijímáním potravy, při vývojových problémech, prořezávání zubů, hypotonie, zpomalený motorický vývoj (dítě později sedí, leze, chodí).

   Další problémy, které se objevují a které lze homeopaticky řešit jsou alergie, ekzémy, opakovaná infekční onemocnění jako dlouhodobé rýmy, záněty horních cest dýchacích, průdušek, opakované angíny, záněty středního ucha, apod. Pokud se tato onemocnění dlouhodobě potlačují alopatickými léky, často pak děti trpí vážnějšími chorobami jako je např. astma.

   S nástupem do školky a školy se u dětí objevují různé poruchy chování, např. hyperaktivita, různé formy agrese, fobie, problémy se zařazením do kolektivu, děti trpí poruchami spánku, nočními děsy, nočním pomočováním, tiky, poruchami řeči, dislexií, atd. Včasná homeopatická léčba již u kojenců a malých dětí napomáhá pozitivnímu vývoji dítěte, zmírňuje vlivy dědičné zátěže a předchází tak problémům v pozdějším věku.

   U dětí je třeba vzít v úvahu ještě jednu oblast a tou je očkování. V dnešní době je toto téma velmi diskutované, názory se velmi různí, je možné si vyhledat spoustu informací a udělat si vlastní názor, jelikož je však u nás očkování povinné, možnost volby rodičů zda dítě očkovat či ne, je omezená. Většina očkování probíhá v průběhu prvních dvou let života dítěte, tj. v době, kdy ještě není plně dozrálý imunitní systém a mnohdy tak dochází k narušení vývoje přirozeného obranného systému dítěte. Homeopatií lze pomoci při řešení následků očkování, pokud se objeví komplikace, ale je také možné dítě na očkování homeopaticky již předem připravit, předejít případným problémům a zabránit tak hlubšímu narušení imunitního systému dítěte.

 

  (c) Jitka Janíková 2008 | webdesign: Petr Indrych